субота, 18 червня 2016 р.

Зі святом ВАС!!!

 Трійця - 2016: традиції, прикмети, обрядиТрійця входить в список дванадцяти найбільш значущих православних урочистостей. Відзначають її, відрахувавши 7 тижнів (або 50 днів) від головного свята християн - Великодня (тому Трійцю ще називають П'ятидесятницею). Цього року Христове Воскресіння довелося на 1 травня, Трійцю, Значить ПРАВОСЛАВНІ славити 19 Будуть червня.

Вихідні на Трійцю
Оскільки Трійця традиційно потрапляє на неділю (19 червня), Кабмін зробив вихідним і понеділок, 20 червня. Таким чином українці будуть відпочивати три дні поспіль.
Що означає свято Трійці
Він символізує дар Господній. Коли Христос воскрес, на кожного з апостолів зійшов Дух Святий. У цей день учні Господа разом з Божою Матір'ю і віруючими перебували в світлиці, де відбувалася Тайна вечеря.
Сповнившись Святого Духа, присутні почали говорити різними мовами, яких до цього вони не знали. За допомогою цього дару апостоли стали проповідувати християнське вчення серед різних народів.
Як прикрасити будинок на Трійцю
У цей день віруючі несуть до хати зелені гілки, букети лугових квітів. У різних куточках України прикрашають на Трійцю житло гілочками клена і липи, листям лопуха, м'яти і папороті, чебрецем, любистком, волошками. Можна кинути траву на підлогу, можна закласти за ікону, можна сплести вінок і повісити його на вікно або на двері. Незаміжні дівчата можуть покласти траву під подушку, а заміжні жінки - під матрац - щоб відганяти зло. Також прийнято прикрашати свої будинки і церкви гілками берези. Молоде листя дерева символізує молодість і життя, а його білий колір - чистоту помислів віруючих.
Як відзначати Трійцю
Свята Трійця називається також днем зелених святок. До свята готуються заздалегідь, намагаються позбутися від непотрібних речей. У цей день прийнято ходити в храм, щоб помолитися і освятити зелені гілки і букети трав і квітів. Освячені в храмі квіти не викидають, а зберігають за іконами як обереги від ворогів і поганого глаза. Также вважається, що троїцка зелень оберігає будинок під час грози. Після ранкової служби, будинок освячують святою водою, щоб відлякати злих духів.
У будинках накривають святкові столи, запрошують гостей. Традіційно в цей день готують страви з яєць і салати з великою кількістю зелені. Вважається, що така їжа в «зелене» свято додасть життєвих сил. Але головним блюдом є коровай. Вважається, що він має цілющі властивості, тому навіть найдрібніші шматочки короваю не викидають, а висушують і їдять при хворобах.
Після застілля наші предки в цей день влаштовували масові гуляння. Молоді люди співали пісні, водили хороводи, ворожили. Незаміжні дівчата в цей вечір могли зустріти свого судженого.
Ворожіння на Трійцю
У минулі часи гадати було прийнято не тільки на саму Трійцю, а й за три дні до самого свята, в четвер. Називається в народі цей день - Сёмік або Зелені Святки.
Ворожіння на вінках. Дівчата в Семик плели вінки і йшли з ними до річки. З себе руками не спускали, а нахилялися так, щоб сам з голови на воду впав. За вінка дівчата визначали наступне:
Пливе рівно - життя буде спокійною і доброю.
Пливе під водою - до хвороби.
Тоне - до біди.
Гойдається на хвилі - до бурхливого життя.
Розпався - до розлуки з милим.
Швидко пішов - заміжжя далеко від дому.
Затримався біля берега - до наступної Трійці змін не чекай.
Ворожіння на ланцюжку. Перед ворожінням необхідно обов'язково сходити до церкви, одягнувши на себе ланцюжок, поставити свічку за здоров'я всіх недоброзичливців і принести пожертву. По приходу додому Порахувати Кількість ланок 3 рази. Якщо випало парне кількість - бажання здійсниться, непарне - від його втілення слід відмовитися. Після ланцюжок заборонено носити протягом 3 діб.
Ворожіння на кільцях. Вам знадобиться 4 колечка. Покладіть їх в миску з пшеницею так, щоб їх не було видно. На кожне кільце загадайте бажання і тягніть перше, що попадеться. Таким чином ви дізнаєтеся, виповниться чи ні ваша мета.
Прикмети на Трійцю
На цей день намагалися не призначати весілля - вважалося, що нічого хорошого таку сім'ю не чекає. А ось сватання і знайомство в цей день є хорошим знаком. Такий шлюб буде міцним і щасливим.
На Трійцю не можна шити, білити, пекти пироги і працювати в городі. А ще не можна купатися у водоймах - вважалося, що в цей день русалки можуть заманити до себе на дно.
Якщо в цей день поллє дощ, то весь рік буде багато грибів, хороший урожай і чудова погода.
День перед Трійцею називають батьківською суботою - прийнято ходити на цвинтар, щоб пом'янути померлих родичів.
Наступний день після Трійці називають Духів день. У цей день працювати на землі було не можна, але зате можна було шукати в ній скарби. Вважалося, що земля-іменинниця обов'язково в цей день подарує щось цінне хорошій людині.
Джерело: УкрМедіа

Немає коментарів:

Дописати коментар